V minulém týdnu jsme se zúčastnili turnaje Costa Brava Spanish Para Open ve Španělsku. Sestava byla sice malá, pouze 2 hráči Jirka Suchánek (TT2) a Petr Svatoš (TT3), ale výsledky byly velmi dobré. V tomto turnaji už se nehrála soutěž družstev, ale pouze čtyřhry a mixy. Uvidíme po dalších turnajích k čemu tato změna bude, ale první dojem je rozpačitý-hraje se ve třídách dle součtu tříd postižení jednotlivých hráčů páru, u vozíčkářů součet 4 a 8 a plno zápasů bylo s dopředu jasným výsledkem, protože se utkávaly dvojice s rozdílným postižením. Všechny soutěže se hrály systémem 1.stupeň skupiny a pak vyřazovací pavouk.

1:3 (-6,-11,4,-7)
nepříjemná porážka po nevyrovnaném výkonu a ztráta bodů na světovém žebříčku. Zápas rozhodla porážka ve 2. setu, Jirka prohrával 7:10, vyrovnal na 10:10, pak ještě vyrovnal na 11:11, ale nakonec set prohrál.

Rodriguez (Španělsko)
3:1 (-6,12,7,5)
zápas o postup ze skupiny, zpočátku nervózní výkon, zápas se zlonil ve 2.setu kdy Jirka vedl 10:8, prohrával 10:11, ale nakonec vyhrál set a v dalších setech už hrál lépe a lépe a jasně postoupil

čtvrtfinále

Kang (Korea)
3:0 (8,,6,10)
velmi nebezpečný soupeř, s kterým hrál Jirka zatím 2x a oba zápasy prohrál, v tomto zápase už hrál Jirka lépe a vyšly mu koncovky setů- v 1.setu prohrával 4:7 a ve 3.setu dokonce 5:10 ale obě koncovky zahrál výborně, sebevědomě a postoupil do semifinále.

semifinále

Czuper (Polsko)
2:3 (-5,-6,10,11,-11)
výborný zápas z obou stran. Czuper (hráč č.2 na světovém žebříčku, finalista OH v Tokiu) navíc hráč s nejlépe zvládnutou technikou hry vysokých míčů a ulívek (pomáhá mu k tomu to, že si neváže pálku jako většina hráčů TT2) ze začátku dominoval, po 2 jasně vyhraných setech vedl ve 3. setu 8:4 a směřoval k jasnému vítězství, ale pak se zápas začal otáčet, Jirka vyhrál v koncovkách 3. a 4. set a v 5.setu vedl na otočce 5:2, pak sice prohrával 7:10, ale uhrál 4 body za sebou a vedl 11:10. Czuper byl hodně nervozní, dostal žlutou kartu za hození rakety, za stavu 11:10 si ale Jirka vzal time-out a to byla chyba, Czuper se uklidnil, zahrál 3 nechytatelné výšky a vyhrál. Škoda protože v tomto zápase by Jirka získal hodně bodů do žebříčku a ve finále čekal Francouz Lamirault (vítěz OH v Tokiu), který ve Španělsku nehrál v top formě a navíc změnil potahy, měl 2 softy což by Jirkovi taky vyhovovalo více než tráva na backhandu.

TT3 Svatoš

skupina

Chen (Austrálie)
3:0 (2,6,7)
po losu jsme měli z tohoto neznámého hráče strach-Číňan hrající za Austrálii, ale bylo to úplně bez problémů

Van Emburgh (USA)
0:3 (-6,-6,-2)
mladý Američan byl na tomto turnaji nasazen jako č.1, na OH v Tokiu byl bronzový, vyhrál úplně hladce a stejně tak i celý turnaj. Američan se za poslední rok hodně zlepšil, hraje aktivně s velkou jistotou úderů a má před sebou skvělou budoucnost.

Ben Asor (Izrael)
3:2 (12,4,-9,-10,10)
zápas o postup ze skupiny, ze začátku to vypadalo na jasné vítězství 3:0, ve 3.setu vedl Petr 8:3, 9:6 ale prohrál ho, ve 4.setu matchball za stavu 10:9 ale vyrovnáno a v 5.setu horor vedení 9:3, pak stav 9:10, ale nakonec vítězství 12:10.

1:3 (-7,7,-8,-8)
první 2 sety vyrovnané, ale postupně Nalepka získával technickou převahu (body ze servisu) a zápas vyhrál.

Petr potřebuje udržet vysokou výkonnost v průběhu celého zápasu, zatím pořád střídá výborné údery s lehčími chybami, má hodně natrénováno, ale ne vždy to umí prodat.

Čtyřhry – do soutěže čtyřher jsme se rozdělili, Suchánek hrál skupinu MW4 s Polákem Czuperem a Svatoš skupinu MW8 s Izraelcem Ben Asorem. Suchánek s Czuperem byli favority na vítězství a nakonec celý turnaj vyhráli, Svatoš s Ben Asorem postoupili z vyrovnané skupiny a pak prohráli ve čtvrtfinále.

Finále

Kang-JOO Young Dae 3:1 (8,-9,8,9) problém nám dělal hlavně hráč JOO TT1 perfektně zvládnutým krátkým servisem na který nedosáhl jak Suchánek tak překvapivě i Czuper /neváže si pálku) výškama a ulívkama takže nakonec jsme hráli raději přes Kanga TT2.

3:1 (-8,4,9,8)
vítězství poměrem 3:1 nám stačilo na postup ze skupiny z 2. místa na skore, 3 dvojice měly po 2 výhrách a rozhodovaly sety