Úterní dopoledne přineslo dvě velmi cenná vítěztví, Víťa Špalek zahrál výborně proti velmi zkušenému Maďarovi a zajistil si postup ze skupiny. Denisa Macurová porazila jasně polskou soupeřku, která je před ní na žebříčku o 9 míst. Prohru v prvním zápase připsal Ivan Karabec, o postup ze skupiny bude bojovat ve večerních hodinách. Bohužel špatně skončil zápas i turnaj jednotlivců pro Petra Svatoše. Po jasném prvním setu 11:1 pro Petra se zápas úplně otočil a Petr již nenašel žádnou odpověď na hru soupeře.

Odpoledne nezačalo pro nás vůbec dobře, Martin Zvolánek na Španěla, nedávného vítěze Czech Open, neměl sebemenší šanci. Velmi blízko vítězství a postupu byl Dan Horut, za stavu 2:1 celý čtvrtý set vedl, dostal se až na mečbol, ale ani to nestačilo. Pátý set již pouze dotahoval a prohrál 2:3. Postup utekl i Davidu Půlpánovi, po vyhraném prvním setu již tahal za kratší konec, Španěl byl stále aktivnější a z přehledem otočil na 3:1. Trochu radosti nám přinesl alespoň Ivan Karabec přesvědčivou výhrou nad dělostřelcem Wlodykou. Rozhodující pro vývoj zápasu byl druhý set, který Ivan otočil ze stavu 4:8.