Dopolední zápasy pro naše barvy bez překvapení. Povinná vítězství pro Filipa Nacházela a Jirku Suchánka. Ostatní proti papírovým favoritům bez šance. Blízko vyhranému setu byl Martin Zvolánek, který nevyužil ve druhém setu nadějného vedení 9:7. Set získala pouze Denisa Macurová na světovou jedničku z Turecka.  Odpoledne po velkém překvapení sahal Petr Svatoš, po prohraných dvou setech se světovou čtyřkou Merrienem zavelel k velkému obratu. Dostal se až na mečbol, bohužel zkazil příjem servisu a zjevně nervozní Francouz už zápas dohrál. Druhé federální derby tentokráte jde za našimi barvami, přestože na domácích stolech, kde se oba často potkávají, bývá úspěšnější Boris, tentokráte zápas vyšel lépe našemu Filipovi. Ve třetím setu otočil ze čtyř setbolů a byla z toho výhra 3:0 a jasný postup dále. S přehledem si postup ze skupiny zajistil i Jirka Suchánek po vítězství nad Slovincem Gajicem.