Stolní tenisté PARA se již podruhé sešli ve sportovní hale Města Hodonín, aby zabojovali o republikové tituly v kategoriích jednotlivců a čtyřher.

Pořádající oddíl SKST Hodonín opět připravil velmi důstojné podmínky, které umožnily všem hráčům předvést své nejlepší výkony a celou akci si pořádně užít.

V pátek od ranních hodin soutěže zahájili kategorie vozíčkářů TT1 – TT5. První titul si odvezla dvojice Hadrava a Svatoš ze Sokola Lhůta v soutěži čtyřher. V dramatickém finále porazila v pěti setech favorizované Žáka s Holíkem. Odpoledne byly rozehrány soutěže jednotlivců, v kategorii TT3 – TT5 (paraplegici) nastoupilo 11 nejlepších hráčů, nominovaných podle výsledků Českého poháru loňské sezony. Tato soutěž se hrála systémem každý s každým. Medailová umístění ovládli členové reprezentačního týmu. Jednoznačným vítězem se stal Filip Nacházel z Euroclubu Handicap Jilemnice před Petr Svatošem, třetí místo putovalo do SK Moravia Brno zásluhou Jiřího Žáka. Do kategorie TT1-TT2 (kvadru) se přihlásili pouze 4 hráči, titul bez problémů obhájil Jiří Suchánek ze SKST Liberec.

para

Soutěž jednotlivců kategorie stojících TT6 – TT11 byly odstartovány až po slavnostním zahájení, kterého se zúčastnil i starosta Města Hodonín pan Libor Střecha.

zahájení

Poté se již naplno rozjelo na 17 stolech samotné mistrovství. Ve spojené kategorii TT6 a TT7 chyběl ze zdravotních důvodů loňský vítěz Daniel Horut. Titul si tedy odvezl jeho dlouholetý kolega Zbyněk Lambert, který si při svém věku stále drží velmi dobrou výkonnost. Stříbro zůstalo v Hodoníně díky stále se lepšícímu Filipu Prchlíkovi a bronz patří jedinému zastupci TT6 Janu Malcovi.

V kategorii TT8 se prezentovali pouze 4 hráči, titul získal reprezentant Vít Špalek ze SKST Havířov.

Kategorie TT9 je již několik let jasnou kořistí pro Davida Půlpána, tentokráte dokonce bez ztráty setu. Druhé místo získal nestárnoucí Adolf Huttl, který nedávno reprezentoval ČR na Mistrovství světa v Mexiku v pingpongu.

V kategorii TT10 při neúčasti Ivana Karabce, který musel plnit oddílové povinnosti v Rakousku, měl celkem snadnou práci Tibor Chmela ze Sokola Lhůta. Triumf Sokola Lhůta dovršil druhým místem Jan Michal a třetím Přemysl Zitta.

Kategorii TT11 vyhrál bez problémů reprezentant Ondřej Vitvar.

Velmi napínavá ale byla soutěž žen. Na staré dobré časy zavzpomínala především Jolana Matoušková ze Sokola Lhůta, která v nejdůležitějším zápase porazila lehce nachlazenou reprezentantku Denisu Macurovou. O třetím místu rozhodla až vzájemná minitabulka, ze které nejlepší poměr míčků měla Dana Straková z VD Brno.

ženy

V soutěžích openu si opět nejlépe vedli velcí favorité. Kategorii TT1-TT5 vyhrál opět Filip Nacházel, před Petrem Svatošem, třetí místo patří dobře hrajícímu Vratislavu Holíkovi z SKV Pardubice, který v pěti setech přehrál Jiřího Suchánka.

Soutěže open TT1-TT11 se zúčastnilo i několik vozíčkářů. Jejich pouť ale rázně ve čtvtfinále ukončili stojící hráči.  Největším překvapením byl výkon Filipa Prchlíka, který i přes výrazně větší postižení, se dokázal probojovat až do finále. Zde ale narazil na složitou překážku, Tibor Chmela byl nad jeho síly. Třetí místo patří Davidu Půlpánovi.

open2

Poslední dvě soutěže, které se hráli, byly čtyřhry a mixy TT6 – TT11. Mixy ovládla nejmladší dvojice v soutěži – Filip Prchlík s Nelou Kemlinkovou.

Titul ze soutěže čtyřher si odvezli Tibor Chmela a Lukáš Maxa.

Nejlepšími hráči turnaje se staly Tibor Chmela se třemi tituly a Filip Nacházel se dvěmi zlatými.

Sobotní večer jsme strávili samozřejmě společně, tentokráte v restuaraci Na Radnici. Nejdříve s krátkou degustací vín našeho dlouholetého kamaráda Petra Vajbara, následoval raut a hudební výstoupení skupiny Savana.