Skvělým způsobem se prezentovala dvojice zkušených českých hráčů na posledním letošním turnaji světového okruhu PARA stolních tenistů ITTF Copa Costa Rica 2022. Zbyněk Lambert (klasifikace TT7) a Ivan Karabec (klasifikace TT10) přivezli celkem tři zlaté medaile.

Na zlato dosáhl Zbyněk Lambert ve dvouhře MS 6-7. Po výhře v základní skupině měl jistý přímý postup do semifinále. V něm porazil Kolumbijce Miguela Castra 3:2 a ve finále pak domácího Dominga Arguella Garciu 3:0.

Naprosto stejným způsobem si ve dvouhře MS 10 vedl také Ivan Karabec. I on postoupil přímo do semifinále. V něm porazil Kolumbijce Santiago Ramireze 3:0 a ve finále pak Argentince Melvina Muňoze Bentize rovněž 3:0. Karabec v singlu na turnaji neztratil ve čtyřech zápasech ani jeden set.

Není divu, že oba čeští hráči, ve chvíli, kdy spojili síly do čtyřhry MD 18, byli rázem jedni z favoritů. Úplně snadné to neměli, ale dvě vítězné pětisetové bitvy znamenaly další zlato. V semifinále porazili kolumbijský pár Miguel Castro, Santiago Ramirez a ve finále pak americkou dvojici Muhammad Rizwan Pirzada, Logan Wade Watson.

Zbyněk Lambert si zahrál také smíšenou čtyřhru XD 14-20, jenže s rumunskou spoluhráčkou Gabrielou Constantinovou se neprobojovali ze základní skupiny. I tak jsou tři zlaté medaile českých hráčů skvělým úspěchem a pro ně samotné asi i nejlepším vánočním dárkem.

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE