IMG 1690 result

ČP TT6-TT11 – 1. kolo a ČP TT1-TT5 – 2. kolo

V neděli 2. června se konal ve sportovním centru v Řepích turnaj ve stolním tenise hendikepovaných sportovců. Český pohár se zde hrál poprvé a tak si všichni museli zvykat na nové prostředí a zázemí nové sportovní haly. Organizace se ujala Česká asociace stolního tenisu společně se Sportovním klubem vozíčkářů Praha. Nezvyklé bylo také to, že se akce konala jak pro kategorii TT1 – TT5 (vozíčkáři), tak pro kategorii TT6 – TT11 (chodící TP). Proto se přihlásil rekordní počet hráčů (celkem 54). Vozíčkáři hráli ve třech výkonnostních třídách (A – 18 hráčů, B – 15 hráčů, C – 4 hráči) a chodící ve dvou (A – 8 hráčů, B – 7 hráčů). Zahájení proběhlo podle plánu v 9. hod., vyhlášení vítězů pak okolo 16:30. hod. Po 12. hod. měli všichni hodinku na oběd a odpočinek.

TT1 – TT5

Třída A:
Až na tři hráče přijela kompletní elitní třída. 18 startujících hrálo tříkolovým systémem ve čtyřech skupinách. Bezchybného Filipa Nacházela dokázal hodně potrápit jenom Vráťa Holík, který měl ve čtvrtém setu dokonce mečbol, nedopadlo to, ale přesto se mu turnaj povedl. Peťa Svatoš si výhrou nad Jirkou Žákem zajistil třetí místo. Jirka Suchánek si prohrami ve druhém kole s J. Žákem a P. Svatošem zavřel cestu do finálové čtveřice a obsadil až páté místo. Reprezentanti tak potvrdili slušnou formu, což je dobrá zpráva, vzhledem k blížící se paralympiádě.
Pořadí: 1 Nacházel, 2 Holík, 3 Svatoš

IMG 1880 result

Třída B:
Zde se 15 startujících utkalo ve třech skupinách ve dvou kolech. Z prvního kola postoupili všichni předpokládaní favorité. Ve druhém kole si ale neporazitelnost udržel pouze Michal Vondráček, kterému dokázal vzít dva sety pouze Jirka Pleva. O druhém až čtvrtém místě rozhodl při stejných bodech až poměr setů. To ukazuje v této třídě vyrovnanost na čele žebříčku a to i přesto, že z první desítky chyběli v Praze čtyři hráči.
Pořadí: 1 Vondráček, 2 Pleva, 3 Kalousek

IMG 1875 result

Třída C:
V této třídě nižší účast znamenala, že si všichni zahráli v nejspravedlivějším systému každý s každým, a to hned dvakrát. Tak měli všichni šanci i v odvetě. Přesto jednoznačně vyčníval Dalubor Tioka z Ostravy.
Pořadí: 1 Tioka, 2 Kresač, 3 Kohoutek

IMG 1873 result

TT6 – TT11

Třída A:
Celkem 8 hráčů se utkalo dvoukolově ve dvou čtyřčlenných skupinách. Překvapení se nekonalo a během celého turnaje se v této třídě hrál pouze jeden vyrovnanější pětisetový zápas. Zasloužené vítězství si tak odvezl David Půlpán.
Pořadí: 1 Půlpán, 2 Michal, 3 Špalek

IMG 1869 result

Třída B:
V této sedmičlenné třídě se mohlo hrát každý s každým. Ani zde nedošlo k vypjatým situacím, dokonce nebylo odehráno ani jediné pětisetové utkání a tak byly naplněny papírové předpoklady. To na jedné straně ukazuje stabilitu výkonů jednotlivých aktérů, ale na druhé straně to ubírá napětí. To však neznamená, že by nebyly k vidění pěkné zápasy ve velkém tempu s vysokým nasazením. To samé platí i pro třídu A.
Pořadí: 1 Surma, 2 Prchlík, 3 Hendrych

IMG 1868 result

Poděkování závěrem patří všem zúčastněným sportovcům za předvedené výkony, pořadatelům za dobře zvládnutou celodenní akci bez znatelných problémů a také sběračům ze základní školy Petra Strozziho v Karlíně.
Kompletní výsledky na stránkách Para stolního tenisu.

Pavel Fiala